Náš mlýn

nevesta-na-martinskem-mlyne.jpg

Nedaleko Novohradských hor se nalézá, z rybníka jeho často v noci vodník na hráz vylézá. Příběh velmi zajímavý má, kdo slyšel jej, tomu často ve spánku se o něm zdá. Ráznou mlynářku na mlýně vždy potkáte, však během pobytu však její dobré srdce poznáte. 8 krásných pokojů různých jmen Martinský Mlýn šlechtí pro své hosty, ráno i večer v mlýnici u pece nakrmí Vás do sytosti.

JAK TO U NÁS CHODÍ

Pro ubytované hosty poskytuje mlýn maximální klid a pohodu, proto ho navštivte po předchozí rezervaci. Po příjezdu na vás bude vždy čekat mlynář nebo mlynářka, kteří jsou nedílnou součástí života na mlýně a budou vám k dispozici během celého pobytu. Velmi často zde potkáte i usměvavou majitelku mlýna paní Martinu, kocoura Olivera a buldočka Bobinu.

UBYTOVÁNÍ BEZ DĚTÍ

Vyslyšeli jsme přání hostů. K nám na mlýn se jezdí hlavně načerpat energii a užít si klidu na samotě, zrelaxovat v krásném prostředí. Tento komfort bohužel často narušovaly právě děti - ty zlobivější , které, ať se snažíte sebevíc, neuhlídáte a zároveň to k dětem patří. Věříme, že je spousta krásných penzionů či mlýnů, kde je to naopak pro děti jako stvořené. Nejvíce mlýn bez dětí oceňují páry, které děti mají a chtějí si od nich alespoň na chvíli odpočinout. Děti nechají na hlídání babičkám a dědečkům. U nás si užívají zasloužený odpočinek a mají čas se věnovat jeden druhému.

JAK TO MÁME S PEJSKY

Mlýn má krom vodníka i svého hlídače na lupiče - francouzkého buldočka Bobinu. Kdo bude zlobiti, toho Bobinka kousne do řiti. :) Ostatní pejsci na mlýn mohou pouze po předchozí telefonické nebo emailové domluvě, tak abychom věděli, zda se plemena snesou, nesnenou, popřípadě, aby se nám tady pejsků nesešlo více než je zdrávo, proto prosím respektujte naše nařízení a hafana si předem ověřte nebo chůvou doma opatřte a přijeďte si odpočinout od něj stejně jako si jezdí někteří odpočinout od dětí :)

KDE BUDETE SPÁT

Mlýn má osm dvoulůžkových pokojů, některé mohou být s přistýlkou. Hosty potěší stylové světnice, které jsou tématicky pojmenovány - Husopaska, Bylinkovna, Baštýř, Mlýnská šalanda, Hamerna, Květinářka, Ptačník a Včelař.

ČÍM SE U NÁS ZABAVÍTE

Na mlýn jezdí převážně páry, které hledají klid a potřebují načerpat energii. Přes den můžete využít piknikový koš a vyrazit na procházku kolem rybníků nebo se projet na kolách do přírody Novohradských hor. Líbit se vám bude návštěva několika zajímavých míst v okolí, například Terčino údolí s vodopádem, rašeliniště Červené Blato, Nové Hrady, nedaleká Třeboň nebo České Budějovice. Pohodový večer si užijete v mlýnici u pece a mlýnského kola.

Co byste měli ještě vědět:

Všechny místnosti jsou nekuřácké.

V ceně pokoje je snídaně a večeře.

Je tu slabý signál / hosté mají klid i od telefonů.

Výhodou a možná i nevýhodou - pro klid dospělých sem nejezdí děti.

Točí výborné pivo.

Pejsci jsou vítáni.

martinsky-mlyn-v-podvecer.png

Hledáte-li ubytování v Novohradských horách, v lokalitě Trhové Sviny nebo Nové Hrady, může pro Vás být ubytování v Martinském mlýně to správné řešení. Vzhledem ke klidu ostatních návštěvníků upozorňujeme, že toto místo není pro děti. Ve mlýně je celkem 8 pokojů, které jsou rozděleny do dvou kategorií na pavlačové světničky pro mlýnskou chasu a světnice pro honoraci mlýnskou. Všechny mlýnské pokoje jsou zasvěceny nějakému ze starých řemesel, které k mlýnu a české vsi patří či patřily. Cena ubytování je za osobu a noc, včetně snídaně a večeře. Podrobnější informace o ceně ubytování najdete v sekci ceník. Vybíráme zálohy za ubytování ve výši 50%, kdy tato záloha je vratná v plné výši, je-li rezervace zrušena do 14-ti dnů před termínem nástupu. V opačném případě záloha propadá. Po příjezdu na mlýn je doplacena konečná suma za objednaný pobyt. Pokud dojde k přerušení pobytu z důvodu hosta, vybraná částka je nevratná, stejně jako v případě, že si host objednal a zaplatil zálohu na delší dobu, než kterou nakonec hodlá na mlýně setrvat. Je nám to velmi líto, ale jinou možnost nemáme, neboť pak nejsme schopni pokoj obsadit a jeho obsazení nebylo možné nijak námi ovlivnit.