Náš mlýn

nevesta-na-martinskem-mlyne.jpg

Na úpatí Novohradských hor leží náš mlýn s dávným příběhem.

Mnoho životů spojil a mnoho věcí viděl za dobu co zde stojí. Máte jedinečnou příležitost okusit jeho kouzlo sami a zapsat kus svého příběhu k tomu jeho.....

V dnešních časech zde zažijete krásné dny a vlahé noci, zvuky lesa a vod, relaxaci v mlýnské lazebně či v sudu na hrázi nebo bylinkové masáže.

Naše paní správcová a lazebnice v jedné osobě je rázná a hubatá, ale během pobytu její dobré srdce poznáte. Její muž , správce mlýna, je povahy mírné, rád si s Vám popovídá o víně a vždy poradí jak naložit s volným časem.

Velmi často tu potkáte i majitelku mlýna, usměvavou paní Martinu, kterou snadno poznáte podle obrazu v mlýnici a ještě k mlýnu patří kocour Oliver a buldočky Bobinka a Belinka.

Mlýn ukrývá 9 zajímavých pokojů různých jmen a v mlýnici u pece na Vás čeká dobrá česká kuchyně.

JAK TO U NÁS CHODÍ

Pro ubytované hosty poskytuje mlýn maximální klid a pohodu, proto ho navštivte po předchozí rezervaci. Po příjezdu na Vás bude vždy čekat mlynář nebo mlynářka, kteří jsou nedílnou součástí života na mlýně a budou Vám k dispozici během celého pobytu. Restaurace v mlýnici není pro veřejnost přístupná, slouží pouze ubytovaným hostům, stejně tak jako kompletní servis mlýna.

UBYTOVÁNÍ BEZ DĚTÍ

Mlýn obklopují nebezpečné vody, je zde potok, mlýnský náhod, tůně a rybník. Nelze zajistit bezpečnost Vašich ratolestí. Navíc nabízíme řadu relaxačních aktivit, jako jsou pivní a bylinkové koupele, masáže, saunu, venkovní vířivku, bylinkovou páru a bazén, kdy některé z těchto  procedur nemohou děti absolvovat. Přijeďte tedy k nám načerpat energii a užít si klidu na samotě, zrelaxovat v krásném prostředí.  Děti nechte na hlídání babičkám a dědečkům. U nás si užijte zasloužený odpočinek a dopřejte si čas se věnovat jeden druhému. 

JAK TO MÁME S PEJSKY

Mlýn má krom vodníka i své hlídače  - francouzké buldočky Bobinu a Belinku. Kdo bude zlobiti, toho kousnou do řiti. :)

Ostatní pejsci na mlýn mohou pouze po předchozí telefonické nebo emailové domluvě, tak abychom věděli, zda se plemena snesou, nesnenou, popřípadě, aby se nám tady pejsků nesešlo více než je zdrávo, proto prosím respektujte naše nařízení a možnost pobytu pejska si předem ověřte.

KDE BUDETE SPÁT

Mlýn má devět dvoulůžkových pokojů, některé mohou být s přistýlkou. Hosty potěší stylové světnice, které jsou tématicky pojmenovány - Husopaska, Bylinkovna, Baštýř, Mlýnská šalanda, Hamerna, Květinářka, Ptačník, Včelař a seník Perneka.

ČÍM SE U NÁS ZABAVÍTE

Jsme zážitkové venkovské stavení. Připravili jsme pro Vás program na všechna roční období.

PROMÍTÁME KINO v mlýnici i v přírodě, na našich pokojích TV nenajdete, ale máme pro Vás místnost s TV a bohatou videotékou

Pořádáme LUCERNOVÉ MLÝNSKÉ NOCI v mlýnici i přírodě

GRILUJEME venku a PEČEME V PECI

a nabízíme MLÝNSKÝ PRIVÁTNÍ WELLNESS (bylinkovou a pivní lázeň pro pár i jednotlivce, parní lázeň v cedru, masáže, venkovní vyhřívaný sud s vířivkou, venkovní sudovou finskou saunu a vyhřívaný venkovní bazén.

Připravujeme PIKNIKOVÉ KOŠE na Vaše toulky v přírodě nebo odpočinku na louce či bazénu

Okolí nabízí řadu pěších i cyklovýletů. Líbit se vám bude návštěva několika zajímavých míst v okolí, například Terčino údolí s vodopádem, rašeliniště Červené Blato, Nové Hrady, nedaleká Třeboň, Český Krumlov nebo České Budějovice. Pohodový večer si užijete v mlýnici u pece a mlýnského kola nebo na hrázi rybníka, kam můžeme též servírovat večeři.

Co byste měli ještě vědět:

Všechny místnosti jsou nekuřácké.

V ceně pokoje je snídaně a večeře.

Je tu slabý signál / hosté mají klid i od telefonů.

Výhodou a možná i nevýhodou -  sem nejezdí děti.

Točíme výborné pivo Žumberk nebo podáváme lahvovou Plzeň.

Pejsci jsou vítáni.

martinsky-mlyn-v-podvecer.png

Hledáte-li ubytování v Novohradských horách, v lokalitě Trhové Sviny nebo Nové Hrady, může pro Vás být ubytování v Martinském mlýně to správné řešení. Vzhledem ke klidu ostatních návštěvníků upozorňujeme, že toto místo není pro děti. Ve mlýně je celkem 8 pokojů, které jsou rozděleny do dvou kategorií na pavlačové světničky pro mlýnskou chasu a světnice pro honoraci mlýnskou. Všechny mlýnské pokoje jsou zasvěceny nějakému ze starých řemesel, které k mlýnu a české vsi patří či patřily. Cena ubytování je za osobu a noc, včetně snídaně a večeře. Podrobnější informace o ceně ubytování najdete v sekci ceník. Vybíráme zálohy za ubytování ve výši 50%, kdy tato záloha je vratná v plné výši, je-li rezervace zrušena do 14-ti dnů před termínem nástupu. V opačném případě záloha propadá. Po příjezdu na mlýn je doplacena konečná suma za objednaný pobyt. Pokud dojde k přerušení pobytu z důvodu hosta, vybraná částka je nevratná, stejně jako v případě, že si host objednal a zaplatil zálohu na delší dobu, než kterou nakonec hodlá na mlýně setrvat. Je nám to velmi líto, ale jinou možnost nemáme, neboť pak nejsme schopni pokoj obsadit a jeho obsazení nebylo možné nijak námi ovlivnit.